Produktivita      
 
° Důsledná podpora ČSN
° Zaměření na rekonstrukce
° Podpora pro změnu měřítka
° Množství datových výstupů
° Knihovny bloků
° Snadné používání
° Cenová dostupnost
 
  Kompatibilita se standardy  
 
° Výkresy ve formátu DWG
° Použitelnost výkresů i bez RekonCAD
° Verze pro BricsCAD i AutoCAD
 
     
  Systémové požadavky    
 
° Microsoft Windows 95/98, NT, 2000, XP
° Procesor Intel Pentium (233 Mhz a více)
° Minimum RAM: 32 MB
° Doporučená RAM: 64 MB
° Místo na disku: 6 MB pro plnou instalaci
° CD ROM pro instalaci
 
  
  
  Vy projektujte, kreslí počítač       
 
RekonCAD je aplikace pro stavaře a architekty určená pro tvorbu výkresové dokumentace v rozsahu od architektonické studie až po prováděcí projekt. Obsahuje sadu nástrojů, které respektují zvyklosti projektanta a pomáhají mu rychle sestavit základní stavební dokumenty - výkresy půdorysů - včetně popisů, legend a výpisů výrobků, vše v souladu s ČSN.

RekonCAD ukládá výkresy do souborů formátu DWG, a tak umožňuje předávání výkresů mezi vámi a vašimi partnery bez obav ze ztráty informací. Výkresy vytvořené v RekonCAD lze používat přímo v systémech AutoCAD a BricsCAD i v případě, že RekonCAD vůbec není nainstalován. Verze RekonCAD pro BricsCAD a AutoCAD jsou vzájemně kompatibilní.

Ovládání RekonCAD je analogické s ovládáním BricsCAD, a tak je uživatel schopen začít efektivně projektovat již během několika málo dnů. Komunikace mezi aplikací a uživatelem probíhá v přehledných dialogových oknech a kontextových menu. Změny nastavení parametrů jsou průběžně zobrazovány v náhledech konstrukčních prvků, a práce s RekonCAD je tedy velice názorná a intuitivní. Aplikace RekonCAD splňuje představy o tom, že projektant má projektovat a kresličské práce provádí počítač.